Kolem nádraží


Rubriky

23. ledna 2017 započala dlouho připravovaná a avizovaná přestavba mostů v Mikulášské ulici u hlavního nádraží. Dříve než toto zákoutí resp. jeho stávající podoba zmizí v propadlišti dějin, pořídil jsem sadu fotografií ze všech možných i nemožných úhlů. Při té příležitosti jsem přidal i několik fotografií rekonstruovaného nádraží a rovněž i pár faktických informací. A pokud by měl někdo zájem o více než pár faktických informací, ZDE je k dispozici nepřeberná řada dokumentů obsahujících technické detaily celé stavby.

Nutno podotknout, že touto stavbou, která by měla být hotova do konce roku 2018 stavební dění nekončí, neboť tato přestavba je teprve druhou etapou z celkových pěti:

  1. Přestavba pražského zhlaví
  2. Přestavba osobního nádraží vč. mostů Mikulášská
  3. Přesmyk domažlické trati
  4. Seřaďovací nádraží
  5. Lobzy-Koterov vč. osobního nádraží Koterov

Mosty Mikulášská
29.12.2016 | Samostatný článek Mosty Mikulášská

 

 

A ještě několik zajímavostí. Stavbou dojde jednak k rozšíření jízdních pruhů, směrem na Slovany dva (jeden přímý, jeden pro odbočení na most Milénia), směrem do centra bude jízdní pruh mimo tramvajové těleso a pod severním mostem budou jízdní pruhy tři. Zajímavé je i zahloubení vozovky až o 80 cm. Pamatováno je i na chodníky a cyklostezku.

Hlavní nádraží
29.12.2016 | Samostatný článek Hlavní nádraží

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *